Książki

Sortuj wg:||
 • o. Paul Francis Spencer CP „Opatrywał rany serc złamanych. Życie Świętego Karola Houbena pasjonisty”

  Książki

  Termin wydania książki - I kw. 2018 r.


  Kiedy byłem małym dzieckiem, miałem około trzech lub czterech miesięcy, upadłem przez nieuwagę mojego wuja. W wyniku upadku rozwinęła się u mnie choroba kręgosłupa. Byłem zgięty wpół, głowę miałem wygiętą do tyłu, a kiedy próbowałem iść, moje ręce musiały spoczywać na kolanach. Do dziewiątego roku życia chodziłem o kulach. Pewnego dnia (mieszkaliśmy wtedy przy ulicy Mercer) matka wyniosła mnie na zewnątrz, akurat w momencie, kiedy przechodził ojciec Karol. Zapytał kim jestem i co mi dolega. Matka powiedziała mu, a on mnie pobłogosławił i przykazał mi odmawiać jedno „Ojcze nasz” i trzy „Zdrowaś Maryjo” każdego ranka i wieczora na cześć męki Pańskiej. Po dwóch lub trzech miesiącach, w czasie których poprawa zachodziła stopniowo, mogłem chodzić prosto, a moja głowa i ręce wróciły do normalnej pozycji. Od tego czasu cieszę się dobrym zdrowiem.

   

  Poprzez niniejsze wydanie stawiamy w Polsce pierwszy poważny krok na drodze poznania fascynującej postaci Świętego Karola Houbena. Można żywić uzasadnioną nadzieję, że książka i jej bohater zainspirują wielu, zwłaszcza duszpasterzy i osoby świeckie aktywnie włączające się w misję Kościoła...

   

   

  Cena:0.00
 • Święty Karol Houben CP „Drodzy Bracia i Siostry. Listy do rodziny”

  Książki

  W przygotowaniu.

   

  Święty Karol od Świętego Andrzeja

  wspomnienie 5 stycznia

   

  (właśc. Joannes Andreas Houben) urodził się w Munstergeleen (Holandia) 11 grudnia 1821 roku. Podjąwszy decyzję, aby poświęcić swe życie Bogu, wstąpił do nowicjatu ojców pasjonistów w Ere (Belgia) w roku 1845 i złożył tam śluby zakonne 10 grudnia 1846 roku. Święcenia prezbiteratu otrzymał 21 grudnia 1850 roku, a w roku 1852 skierowano go do nowego klasztoru pasjonistów w Anglii, gdzie nieco wcześniej zmarł Błogosławiony Dominik Bàrberi, człowiek, który wiele się natrudził, aby bracia odłączeni powrócili na łono Kościoła katolickiego. Idąc za przykładem Błogosławionego Dominika, apostoła ekumenizmu, ojciec Karol gorliwie pracował dla dobra dusz i dla jedności Kościoła – najpierw w Wielkiej Brytanii, a później w Irlandii, gdzie zmarł w opinii świętości 5 stycznia 1893 roku, w wigilię uroczystości Objawienia Pańskiego...

  Cena:0.00
 • Św. Gemma Galgani „Autobiografia. Dziennik”

  Książki

  Warto poznawać życie niezwykłych świadków wiary, przez których wstawiennictwo publicznie można zanosić prośby do Boga. Jedną z owych osób jest św. Gemma Galgani...

  Cena:16.00
 • Św. Gemma Galgani „Rozmowy z Jezusem”

  Książki

  Książka w przygotowaniu. 

  Cena:0.00
 • Nowenna do św. Gemmy Galgani

  Książki

  Niech żyje Święta Gemma!

  Przedsłowie do drugiego wydania polskiego


  W kręgach osób rozmiłowanych w ubogiej Gemmie coraz częściej da się słyszeć zawołanie, które można określić nowym chrześcijańskim pozdrowieniem. Słowa „Niech żyje Święta Gemma!” i odpowiedź „Niech żyje!” wyrażają prawdę o obecności seraficznej Dziewicy z Lukki – drogocennego klejnotu[1], będącego ozdobą katalogu świętych – w naszej Ojczyźnie. Wymowne jest, że jubileusz 75-lecia jej kanonizacji zbiegł się z uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Warto również zwrócić uwagę na inną kwestię: flagi Polski i Lukki są identyczne.   Kochana Święta Gemmo, przybywaj ze swoim orędziem do wszystkich zakątków naszej Ojczyzny i do każdego Polaka. Uproś, abyśmy wszyscy na zawsze mogli zamieszkać w Sercu Jezusa!

  Warszawa, 2 maja 2015 r.


  Nowenna (wyd. 2) wraz z krótkim życiorysem, zdjęciami z Lukki i Madrytu, modlitwami i świadectwami osób w niej rozmiłowanych (również naszych rodaków).


   

  [1] W języku włoskim gemma znaczy klejnot.

  Cena:9.00
 • "Kwiatki księdza Dolindo"

  Książki

  W przygotowaniu. W sprzedaży I kw. 2018 r.

  Cena:0.00
 • Ksiądz Dolindo Ruotolo „Święty kapłan” (ojciec Pio)

  Książki


  Aktualnie brak. Planowany dodruk


  „Wiele osób zgłaszało i zgłasza potrzebę biografii księdza Dolindo Ruotolo, która nie wymagałaby wielomiesięcznej lektury, a dała się przeczytać w kilka dni i ukazała wszystko, co najważniejsze i najbardziej budujące w życiu tego „świętego kapłana”, „świętego apostoła Neapolu”, jak nazwał księdza Dolindo święty Ojciec Pio z Pietrelciny..." (z Prezentacji)

   

  Cena:18.00
 • „Via crucis. Droga krzyżowa. Historia i duchowość nabożeństwa oraz antologia współczesnych rozważań”, red. o. Rafał Sebastian Pujsza CP

  Książki

  „Czy istnieje lekarstwo na zło? Otóż pragnę wszystkim prałatom, proboszczom, kapłanom i innym sługom Bożym, którym padam do nóg, wskazać takie lekarstwo, bardzo pożądane, które przynajmniej w większości przypadków jest dostępne: mianowicie pobożne nabożeństwo zwane Drogą krzyżową”.

  św. Leonard z Porto Maurizio

   

  „Rzeczą bardzo pożyteczną i świętą jest rozmyślać o męce Pana i nad nią się zastanawiać, albowiem na tej drodze dochodzi się do nadprzyrodzonej łączności z Bogiem. W tej świętej szkole nabywa się prawdziwej mądrości”.

  św. Paweł od Krzyża

   

  „Każdy z nas ma swoją Drogę Krzyżową; szczęściem jest, gdy idziemy tą drogą za Chrystusem. Wtedy odczuwamy wspólnotę z Wodzem cierpiącej Rodziny ludzkiej. Ale też odczuwamy zbawczy sens cierpienia i czerpiemy otuchę na długiej drodze, która wiedzie do radości Przyjaciół Bożych”.

  sługa Boży kard. Stefan Wyszyński

   

   

  Cena:90.00
 • Nowenna do Świętego Gabriela

  Książki

  W przygotowaniu. Planowane wydane w I kw. 2018 r.

  Cena:0.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święta Gemma”

  Książki


    Święta Gemma żyje!

  Przedsłowie

  Nietrudno zauważyć, że Święta Gemma[1] Galgani (1878−1903) już od kilku lat z coraz większą siłą dociera ze swoim przesłaniem do Polaków. I to nie tylko w najdalsze zakątki naszego kraju, lecz także i za granicę. Można stwierdzić, że w znaczeniu duchowym wręcz porywa wciąż nowe osoby w różnym wieku...

  Cena:5.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święty Gabriel pasjonista”

  Książki

   

  Franciszek (późniejszy Gabriel) Possenti urodził się w Asyżu. Podobnie jak wielki jego rodak i patron – Święty Franciszek – łączył radość życia i niewinność z pokutą. Włosi nazywają Gabriela „santo del sorriso” – świętym uśmiechu...

  Cena:3.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święty Karol Houben”

  Książki

  Krótki życiorys Świętego, wybrane myśli, fragmenty listów, modlitwy oraz świadectwa jego wstawiennictwa do Boga.

  Cena:3.00
 • o. Dominik Buszta CP „Święty Paweł od Krzyża. Życiorys, droga krzyżowa i zachęta do świętości”

  Książki

  Lecz niech pamiętają, że od prawdziwej świętości nie pozostają rozłączne cierpienia i udręki wewnętrzne i zewnętrzne, wielkie bitwy z nieprzyjaciółmi widzialnymi i niewidzialnymi, cierpienia cielesne i duchowe, długotrwałe uczucie opuszczenia [przez Boga] i oschłości; gdyż „wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, będą prześladowani” (2 Tm 3, 12). A przez zwrot „będą prześladowani” rozumie się każdy rodzaj mąk, [pochodzących] od diabłów lub od ludzi, lub od naszego opornego ciała (Święty Paweł od Krzyża).

  Cena:5.00
 • o. Dominik Buszta CP, Marek Paweł Tomaszewski „Święta Maria Goretti. Życiorys, godzinki i nabożeństwo”

  Książki

  Broszura w przygotowaniu. Planowane wydanie w 2018 roku.

  Cena:0.00
 • o. Waldemar Linke CP „Nowenna do św. Pawła od Krzyża wraz z życiorysem i wybranymi myślami"

  Książki

  (...) Był on przez ćwierć wieku, czyli prawie jedną trzecią swego życia, osobą świecką, szukając miejsca w Kościele jako żołnierz, katechista, pustelnik, wolontariusz w przytułku. Będąc osobą konsekrowaną, przeżył głębokie doświadczenie życia ukrytego, kontemplacyjnego, a także okresy intensywnej, ciężkiej pracy duszpasterskiej. Każda z tych form czegoś go nauczyła. Dlatego i my możemy wiele się od niego nauczyć, niezależnie od tego, co stanowi nasze powołanie.

  Cena:3.00
 • Św. Aniela z Foligno „Memoriał”

  Książki

  Książka w przygotowaniu. 

  Cena:0.00
 • o. Jerzy Chrzanowski CP „O Świętej Gemmie, która widziała rany Pana Jezusa”

  Książki

  Książeczka adresowana do dzieci, ich rodziców i wychowawców. Życie św. Gemmy napisane wierszem.
   
  Cena:7.00
 • ks. Jean-François Villepelée „Szaleństwo krzyża. Święta Gemma Galgani”

  Książki

  W przygotowaniu.
  Książka napisana w 1977/78 roku w języku francuskim. Istnieją wydania niemieckie, włoskie i hiszpańskie.
  Autor bogato opisuje życie św. Gemmy, jej duchowość oraz często cytuje jej dzieła.

  Cena:0.00
 • o. Enrico Zoffoli CP „Święta Gemma Galgani. Życiorys i modlitwy”

  Książki

  Święta Gemma Galgani. Życiorys i modlitwy

  Losy św. Gemmy Galgani to fenomen życia duchowego w czasach, w których religia kojarzyła się przede wszystkim z kodeksem moralnym i obyczajowym. Młoda toskańska mistyczka reprezentuje duchowy, nadprzyrodzony wymiar religii, żywą relację z Chrystusem, który wypełnił całe jej serce.

   

  Cena:18.00
 • o. Notker Wolf OSB, o. Tomasz M. Dąbek OSB „Męka Jezusa Chrystusa. Rozważania”

  Książki

  W zbiorze rozważań znajdziemy medytacje pasyjne, serię kazań przeznaczonych na gorzkie żale, zbiór homilii na Wielki Tydzień, rozważania i homilie oraz nauki pasyjne dla Żywego Różańca.

   

  Seria wydawnicza: Ambona Słowa Krzyża

  Cena:23.00
 • Św. Paweł od Krzyża „Śmierć mistyczna czyli całopalenie czystego ducha duszy zakonnej”

  Książki

  Św. Paweł od Krzyża "Śmierć mistyczna czyli całopalenie czystego ducha duszy zakonnej" (opr. Jadwiga Stabińska OSBap)

   

  Cena:5.00
 • Marek Sokołowski SJ „W drodze ku światłu. Refleksje wielkopostne”

  Książki

  Być człowiekiem – to nieustannie wracać do Boga. Nieustannie uświadamiać sobie fakt, że nie istnieje punkt na ziemi, po którego osiągnięciu miałaby nastąpić stabilizacja. Nie ma stanu doskonałego i formy ostatecznej.
  Rozważania zawarte w tej książeczce to myśli, które rodziły się i rodzą w drodze za Panem Jezusem. To wędrówka z Nim na pustynię. Pójście do Jerozolimy w Niedzielę Palmową. Cały Wielki Tydzień – aż pod krzyż na Golgocie. To tam słyszymy Jego delikatny głos: „Jeśli jest miłość, i śmierć się przyda”.


  Seria wydawnicza: Ambona Słowa Krzyża

  Cena:12.00
 • o. Edmund Burke CP „Łowca dusz - Św. Paweł od Krzyża”

  Książki

  Książka poświęcona postaci św. Pawła od Krzyża, założycielowi Zgromadzenia Krzyża i Męki Pańskiej - zwanego potocznie zgromadzeniem pasjonistów.

   

  Cena:15.00
 • Dorota Gurtat „Alegoryczno-symboliczna interpretacja biblijnego motywy trądu w starożytnej i średniowiecznej tradycji chrześcijańskiej”

  Książki

   

  „Miłosierdzie, którego uosobieniem jest Pan Jezus pochylający się nad trędowatym jest tym, co pozwala nam przekroczyć poziom egoizmu, pokonać lęk i odrazę. Dlatego pierwsze leprozoria powstawały przy kościołach a trędowaci, którzy żyją w najuboższych krajach, mogą wciąż liczyć na pomoc misjonarzy. Dzięki książce Doroty Gurtat możemy uświadomić sobie, że problematyka trądu tak bardzo obecna w Biblii i pismach ojców kościoła jest wciąż aktualna i w jakimś sensie dotyka każdego z nas” (z Posłowia)

   

  Seria: Biblioteka Słowa Krzyża nr 3

  redaktor serii: o. Waldemar Linke CP

  Cena:28.00
 • „Przeżyć własną śmierć” red. o. Waldemar Linke CP

  Książki

  Książka w całości poświęcona duchowej sylwetce założyciela Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa oo. pasjonistów. Poza próbą analizy duchowego życia Świętego Pawła od Krzyża (1694-1775), prezentuje główne teksty pozostawione przez założyciela: Relacje w ćwiczeń duchowych w Castellazzo, Śmierć  mistyczną, oraz wybrane listy i kazania.

   

   

   

   

  Cena:12.00