Święty Karol Houben CP „Drodzy Bracia i Siostry. Listy do rodziny”

Książki

Cena:0.00

W przygotowaniu.

 

Święty Karol z Mount Argus (1821−1893) całe życie troszczył się o dobro innych. Zawsze gotowy wysłuchać tych, którzy borykali się z przeciwnościami losu, dzielił się z nimi miłością i łaską Chrystusa. Za pomocą bardzo prostych słów był w stanie dotrzeć do serc ludzi, zwracających się do niego w potrzebie.

 

Karol urodził się w Holandii. Gdy miał dwadzieścia cztery lata, opuścił rodzinny dom i został pasjonistą. Mimo że już nigdy nie wrócił do miejsca narodzin w Munstergeleen, przez prawie pięćdziesiąt lat, z których większość spędził na Mount Argus w Dublinie, pozostawał w kontakcie z bliskimi.

 

Wybór listów napisanych przez Świętego Karola do członków jego rodziny daje nam wgląd w duchowość pasyjną, skłaniającą go do współczucia ludziom, przychodzącym po pomoc i uzdrowienie. W ten sposób poznajemy też jego przemyślenia i modlitwy, jego smutki i obawy, a przede wszystkim – widzimy jego miłość do rodziny, miłość, która przybierała na sile z każdym rokiem spędzonym w Anglii i Irlandii.

 

Listy Świętego Karola z Mount Argus do jego „drogich braci i sióstr” pozwalają nam zrozumieć jego życie wewnętrzne i pomagają spojrzeć na niego tak, jak widziała go jego rodzina. 

 

Seria wydawnicza: Przyjaciele Gemmy Galgani

Redaktor serii: o. Rafał Sebastian Pujsza CP
 

Wydawca: Pasjoniści - Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani, Fundacja Żywe Słowo

wyd. 1, Warszawa 2018

format 130x200 mm